Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
BARTIN (AA) - Son günlerde artan terör saldırılarına tepki için Bartın'da bir grup HDP İl binasının tabelasını sökerek yaktı, taş ve sopalarla...

BARTIN (AA) - Son günlerde artan terör saldırılarına tepki için Bartın'da bir grup HDP İl binasının tabelasını sökerek yaktı, taş ve sopalarla camlarını kırdı.

HDP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Yukarı Çarşı mevkisinde toplanan grup, terör örgütü aleyhine slogan attı. Polis ekiplerinin alanda güvenlik önlemi aldığı sırada 5 kişi, HDP il binasının bitişiğindeki iş yerinin çatısına çıkarak kiremitle  parti binasına ait ışıklı tabelayı kırarak yerinden söktü.

Kiremit ve sopalarla parti binasının camlarını kıran gruptan bir kişi çatıda bir süre bekleyerek terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

Polis ile grup arasında bir süre arbede yaşanırken sökülen tabela, alanı dolduran grup tarafından yakıldı, bu sırada İstiklal Marşı okundu.

Türk bayrakları ile Hükümet Caddesi'ne yürüyüşe geçen grup, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları attı.

Tabelayı kıran 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Bartın

  ,

  hdp

  ,

  Hükümet

  ,

  Vatan

  ,

  Soruşturma

  ,

  Parti

  ,

  ,

  güvenlik