Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
BARTIN (AA) - Bartın'da KESK Kadın Meclisi'nin düzenlediği eylemde, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto ederek yürüyüş yaptı.Yukarı Çarşı...

BARTIN (AA) - Bartın'da KESK Kadın Meclisi'nin düzenlediği eylemde, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto ederek yürüyüş yaptı.

Yukarı Çarşı Meydanı'nda toplanan ve ellerinde meşaleler taşıyan grup, "Hepimiz Özgecan'ız", "Yasta değil isyandayız", "Kadına uzanan eller kırılsın", "Kadın, yaşam, özgürlük" sloganları atarak Hükümet Caddesi'ne yürüdü.

Burada grup adına konuşan Eğitim -Sen Bartın Şubesi Kadın Sekreteri Selma Setan, Özgecan'ı öldürenler gibi, nice çocuğun hayatını karartan erkek şiddetine karşı susmadıklarını, kadınların bedenleri üzerindeki denetimini arttıran erkek egemenliğine itiraz ettiklerini söyledi.

Kadınların sadece geleneksel aile içerisinde anneler, eşler ya da çocuklar olarak tanımlanmasına, iradelerinin yok sayılmasına, hayatlarına müdahale edilmesine karşı çıktıklarını belirten Setan, "Biz KESK'li kadınlar tüm kadın katillerinin ve kadına şiddet uygulayanların en ağır cezalara çarptırılmasını istiyoruz, bu sağlanana kadar da mücadele etmeyi sürdüreceğiz" dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler dağıldı.