YÖK Başkanı Saraç, Bartın'a gelecek

YÖK Başkanı Saraç, Bartın'a gelecek
YÖK Başkanı Saraç, Bartın'a gelecek
BARTIN (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın bir programa katılmak üzere Bartın'a geleceği bildirildi.Bartın...

BARTIN (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın bir programa katılmak üzere Bartın'a geleceği bildirildi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, yaptığı yazılı açıklamada, YÖK tarafından her ay yeni kurulan üniversitelerde "Kültür-Sanat Söyleşileri" düzenleneceğini belirtti.

İlk söyleşinin 19 Kasım Perşembe günü üniversitelerinde gerçekleştirileceğini ifade eden Kaplan, açıklamasında şunları kaydetti:

"YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Turan Karataş'ın katılacağı etkinlikte İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Namık Sinan Turan 'İki Ses Bir Dünya: Ümmü Gülsüm ve Feyruz, Ortadoğu'da Müzik ve Toplum' konusunda bir söyleşi de bulunacak. YÖK'ün geleneksel hale getireceği etkinliklerde edebiyat, müzik, tasavvuf, felsefe, sinema, geleneksel Türk süsleme sanatları, spor, tarih, sosyoloji ve psikoloji konularında alanında tanınmış kişilerin ya da uzmanların katılacağı söyleşiler düzenlenecek."