Başbakan Yardımcısı Yılmaz:

Başbakan Yardımcısı Yılmaz:
Başbakan Yardımcısı Yılmaz:
- "AK Parti'ye sağdan, soldan, yedi cepheden saldırıp tek başına iktidar olmaktan düşürmek istiyorlar. 7 Haziran'da maalesef bunu başardılar"

BATMAN (AA)- Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "AK  Parti 'ye sağdan, soldan, yedi cepheden saldırıp tek başına iktidar olmaktan düşürmek istiyorlar. 7 Haziran'da maalesef bunu başardılar" dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Batman'a gelen Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Turgut Özal Bulvarı'ndaki  AK Parti  seçim bürosunu ziyaret etti.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada,1 Kasım'daki seçimde bazı çevrelerin AK Parti'yi tek başına iktidar olmasını engelleme çabası içinde olduklarını söyledi.

Bu çevrelerin 7 Haziran'daki seçimde bunu başardıklarını belirten Yılmaz, "AK Parti'nin tek başına iktidar olmasını birileri istemiyor. AK Parti'ye sağdan, soldan, yedi cepheden saldırıp tek başına iktidar olmaktan düşürmek istiyorlar. 7 Haziran'da maalesef bunu başardılar. Yüzde 41 gibi büyük bir oy aldığımız halde 18 milletvekilimiz eksik kaldı. Bu yüzden tek başına iktidar olamadık" diye konuştu.

7 Haziran'daki seçimin ardından koalisyon görüşmelerinde  CHP ile bazı konularda anlaşamadıklarını anlatan Yılmaz, MHP ve HDP ile yaptıkları görüşmelerin ise olumsuz neticelendiğini anımsattı.

Yılmaz, sorumluluk duygusuyla memleketi bugünlere getirdiklerini ifade ederek, Batman ve diğer illerden gelecek daha güçlü destekle AK Parti'nin 1 Kasım'da yeniden tek başına iktidar olacağını kaydetti.

- "CHP'yi iktidara ortak yapma çabası" 

Bu seçimlerin bir proje olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

"7 Haziran'da CHP ile anlaşamadık. Eğitimde, dış politikada farklı düştük. MHP'ye gittik, Sayın Bahçeli bize CHP ile koalisyon kurmayı tavsiye etti. Her şeye hayır, şuna hayır, buna hayır, diğerine hayır'. Bir tek şuna evet diyor; gidin CHP ile ortak olun. HDP eş başkanları çok ilginç bir şekilde da aynısını söyledi. MHP bize neyi tavsiye ediyorsa eş başkanlarda bize aynısını tavsiye etti. 'Gidin CHP ile ortak olun' dediler. Proje budur, CHP'yi iktidara ortak yapma çabasıdır. Size soruyorum, bugüne kadar CHP'den Batman'a bir hayır gelmiş mi?"