Batman'da Ramazan ayı

Batman'da Ramazan ayı
Batman'da Ramazan ayı
- Batman'da, Ramazan ayı dolayısıyla kent merkezinde kurulan semt pazaralarında yerli sebze ve meyveye rağbet arttı.

BATMAN (AA) - Batman'da, Ramazan ayı dolayısıyla  kent merkezinde kurulan semt pazaralarında yerli sebze ve meyveye rağbet arttı.

Pazar esnafı Ramazan ayı dolayısıyla satışlardan memnun kalırken, vatandaş da ucuz ürün almaktan memnun. 

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Şevki Taş,  Ramazan ayı ve yerli ürünlerin ucuzu olması nedeniyle vatandaşın pazara büyük rağbet gösterdiğini belirtti.

Mardin, Hasankeyf  ve çevre köylerden pazara çok güzel ürünlerin geldiğini söyleyen Taş, "Yerli ürünler sabahın erken saatlerinde pazardaki tezgahta yerini alıyor.  Sebze, meyve fiyatları da normal seyrinde gidiyor. Fazla pahalı değil. Bu nedenle herkes buraya akın ediyor" dedi.

Yıllardır pazarda esnaflık yapan Mehmet Kalaycı ise, "Yerli mallar sadece Ali Tevşo pazarında satılmaktadır. Bu nedenle Ramazanda ilgi çok büyük. Köy tavuğu, yoğurt, sebze , meyve gibi ürünlerin en doğalı burda satılıyor ve çok da rağbet görüyor" şeklinde konuştu.

Yoğunluğun yaşandığı pazarda iftara yarım saat kala satışlar devam ediyor.

Batman'ın Çarşı mahallesinde bulunan ve halk arasında  Ali Tevşo pazarı olarak bilinen pazarda, çevre iller ile köylerden getirilen sebve ve meyvenin yanı sıra köy tavuğu, küçük baş hayvan da satılıyor.


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Ramazan

  ,

  çevre

  ,

  Ucuz

  ,

  Pazar

  ,

  Köy

  ,

  kent

  ,

  esnaf