Batman'daki terör saldırısı

Batman'daki terör saldırısı
Batman'daki terör saldırısı
- Kozluk ilçesinde bir polisin şehit olduğu terör saldırısında, yaralananlardan kamyonet sürücüsü Hamdullah Aydın hayatını kaybetti

BATMAN (AA) - Batman'ın Kozluk ilçesinde bir polisin şehit olduğu terör saldırısında, yaralananlardan kamyonet sürücüsü Hamdullah Aydın yaşamını yitirdi.

Batman-Kozluk karayolunda terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının, infilak ettirilmesi sonucu yaralanan kamyonet sürücüsü Hamdullah Aydın (55), tedavi gördüğü özel hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayda yaralanan 3 polis memuru ile Mehmet Aydın (13), Kübra Aydın (15), Ahmet Aydın (13) ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişinin tedavisi Batman Bölge Hastanesi ile bir özel hastanede sürüyor. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Vali Azmi Çelik, beraberinde İl Emniyet Müdürü Necati Demirci ve Batman Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney ile yaralıları hastanelerde ziyaret etti.

 Batman-Kozluk karayolunun Samanyolu köyü mevkisinde teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 1 polis şehit olmuş, 3 polis ile patlama sırasında yoldan geçen kamyonet ve minibüste bulunan 5 vatandaş yaralanmıştı.