BEKA-DER 3. Olağan Genel Kurulu

BEKA-DER 3. Olağan Genel Kurulu
BEKA-DER 3. Olağan Genel Kurulu
BATMAN (AA) - Batman Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKA-DER) 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı.Bir otelde yapılan genel kurulda konuşan AK Parti...

BATMAN (AA) - Batman Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKA-DER) 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Bir otelde yapılan genel kurulda konuşan AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman'ın havasını, ekmeğini, suyunu içen insanların Batman'a sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Batman'daki öğrencilere sahip çıkmaları gerektiğini belirten Özdemir, "Batmanlılık şuurunu taşımamız gerekiyor. Evet, atamızın geldiği bir yer vardır ama Batmanlıyız. Batman'ın bütün imkanlarından faydalanıyoruz. Bu konuda herkes sorumluluk üstlenmek zorundadır. BEKA-DER böyle bir sorumluluğu üstlenmiş durumda o yüzden de sahip çıkmamız gerekiyor" dedi.

Dernek Başkanı Ferit Tunç ise derneğin kuruluşundan itibaren 2 bin 700 öğrenciye yardımda bulunduklarını belirterek, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olmak isteyenlerin dernek üzerinden yardımda bulunabileceğini ifade etti.

Kurulda mevcut başkan Tunç yeniden bakanlığa seçildi. 

Kurula Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Suat Özdemir, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Zahit Seven, Mazlum-Der Başkanı Hasan Argünağa, İHH Başkanı Ahmet Şansi ve birçok davetli katıldı.