Genel Seçimlere Doğru

Genel Seçimlere Doğru
Genel Seçimlere Doğru
- AK Parti Batman Milletvekili adayı Murat Çiçek, "Amacımız, hayatı durdurmak değil, akan kanı, şiddeti ve gözyaşını durdurmak olmalıdır. Önce kan durmalı, önce barış gelmeli"

BATMAN (AA) -  AK Parti Batman Milletvekili adayı Murat Çiçek, Ankara 'daki terör saldırısının ardından HDP'nin yaptığı "Hayatı durdurma" çağrısına ilişkin, "Amacımız, hayatı durdurmak değil; akan kanı, şiddeti ve gözyaşını durdurmak olmalıdır. Önce kan durmalı, önce barış gelmeli" değerlendirmesinde bulundu.

Çiçek, yaptığı açıklamada, yıkmanın her zaman kolay, yapmanın ise zor ve emek istediğini belirtti.

Çiçek, "Hayatı durdurma" çağrısına ilişkin, "Amacımız, hayatı durdurmak değil; akan kanı, şiddeti ve gözyaşını durdurmak olmalıdır. Önce kan durmalı, önce barış gelmeli" dedi.

"Biz yapıcıyız ve yapmak için yola çıktık. 14 yıllık icraatımız bizim en büyük referansımızdır" diyen Çiçlek, şöyle konuştu:

"Kimseye boş hayal ve vaatlerde bulunmuyoruz. Türkiye 'yi 14 yılda nerden nereye getirdiğimiz ortada. Allahın izniyle yeniden barış ve kardeşlik ortamı kurulacak ve hizmetlere devam edeceğiz. İnsana barış ve huzur getirmeyen hiçbir doktrin, ideoloji ve yapılanma insanın yüreğinde yer bulamaz. Dayatma, baskı ve algı operasyonlarıyla halkı bir süre oyalar inandırabilirsiniz. Ama eksiktir ve maskeler er geç düşer."

Sorunların konuşarak çözülebileceğini vurgulayan AK Parti Batman Milletvekili adayı Çiçek, "Hepimiz kardeşiz ve bu ülke hepimize yeter. Soruyorum herkese, konuşarak çözemeyeceğimiz ne var? Bölgemiz, insanımız ve ülkemiz için bugün olmazsa olmaz denen tek şey barıştır. Bir ülkede barış ortamı sağlanmadan istikrar hizmet ve ilerleme olmaz. Barış dilinin dışındaki tüm söylemler, insanımıza hizmet etmez. Barış dilini hakim olduğu bir kent ve bölgede huzur içinde yaşamak hepimizin hakkıdır. İnsanımıza yakışan kardeşçe yaşama seçeneğinde ısrar etmektir. Kavga ve şiddet sadece silah ve savaş baronlarına hizmet eder" şeklinde konuştu.

Ortadoğu ülkelerinde yaşanan iç savaşları da hatırlatan Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte yanı başımızda Suriye. Emperyalistler, Vampirler her gün bombalıyor ve parçalıyor. Bu bize bir şeyler anlatmıyor mu? Bunlar Irak'a demokrasi getirmek için mi gelmişlerdi? Suriye'ye barış ve özgürlük için mi girdiler? Dün Irak, bugün Suriye yarın Türkiye neden olmasın. Emperyalistler için aslolan sömürü, kan ve petroldür. İnanıyorum ki, inanç birliğimiz bizi tüm emperyalist işgallerinin dışında tutacaktır."