Kadir İnanır'ın HDP'den aday olacağı iddiası

Kadir İnanır'ın HDP'den aday olacağı iddiası
Kadir İnanır'ın HDP'den aday olacağı iddiası
- Sinema sanatçısı Kadir İnanır, festivale katılmak üzere geldiği Batman'da HDP'den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi - İnanır: "Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi. Başka partilerden de çok teklif geldi"

BATMAN (AA) - Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Kürt Kısa Film Festivali'ne katılmak için geldiği Batman'da Hakların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi.

İnanır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi. Başka partilerden de çok teklif geldi" dedi.

"Aktif siyaset yapmak isteseydim 5 dönemdir yapardım" diyen İnanır, yıllarca parlamentoya gitmek için çalışmalar yapmış, emek vermiş insanların önünün kimse tarafından kesilmemesi gerektiğini söyledi.

İnanır şunları kaydetti:

"Hiç böyle bir şey düşünmedim. Şimdi de emek vermiş insanların emeğinin üzerine, gidip ben böyle bir şeye talip olmam. Ayrıca benim karakterime de böyle bir şey yakışmaz. Hem istemiyorum hem de böyle bir durum var. Onun için ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi. Başka partilerden çok teklifler geldi."

HDP'den teklif geldi mi? sorusuna ise İnanır, "Gelse de söylemem. Başka partilerden çok geldi" yanıtını verdi.