Sason Kaymakamlığı'ndan çocuklara giysi ve kırtasiye yardımı

Sason Kaymakamlığı'ndan çocuklara giysi ve kırtasiye yardımı
Sason Kaymakamlığı'ndan çocuklara giysi ve kırtasiye yardımı
- Sason Kaymakamı Tekin Dundar, ilçe merkezinde ve köylerde ikamet eden fakir aile çocuklarına giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

BATMAN (AA) - Sason Kaymakamı Tekin Dundar, ilçe merkezinde ve köylerde ikamet eden fakir aile çocuklarına giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Sason Dikişi ve Nakış Kursu Öğretmeni Muhsine Bozkurt, yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmayan aile çocuklarını tespit ederek Kaymakamlığa bildirdiğini belirtti.

Bozkurt, köyleri dolaştıklarında üzerinde yırtık ayakkabı ve elbiselerle okula gitmeye çalışan çocukları gördüklerini, bu çocukların ailelerinin maddi durumunun çok düşük olduğunu öğrendiklerini, köy ve mezralarda bu durumda olan çocukları tespit ederek, durumlarını Kaymakamlığa bildirdiklerini söyledi.

Kaymakam Dundar'ın, kendilerinden bu çocukları getirmelerini ve gereken yardımları kendilerine yapacaklarını söylediğini ifade eden Bozkurt, "Bizler de, aileleri ile konuşarak getirip, ayakkabı, kıyafet, kışlık mont, kırtasiye malzemeleri ve benzeri ihtiyaçlarını aldık. Çocukların bu yeni kıyafetlerle rahat bir kış geçirip, huzurla okullarına gitmelerini sağlayan Kaymakamımız Tekin Dundar'a çok teşekkür ederiz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Kaymakam

  ,

  Aile

  ,

  Köy

  ,

  Ayakkabı

  ,

  ilçe

  ,

  kış