10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

BAYBURT (AA) - Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ustaoğlu, mesajında, demokratik sistemlerin vazgeçilmez kurumlarından biri olan basının, toplumun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi noktasında büyük görevler üstlendiğini belirtti.

Medya faaliyetlerin bu bakımdan sadece basın mensuplarını değil aynı zamanda toplumun her kesimini de yakından ilgilendirdiği ifade eden Ustaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu anlamda basın mensubunun mesleki sorumluluk ilkeleriyle toplumsal yararı gözetir bir şekilde hareket etmesi sadece basın değil aynı zamanda toplumsal yarar açısından da son derece önemlidir. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sırasında basın mensuplarımızın bu anlamda göstermiş olduğu sorumlu basın anlayışı takdire şayan olmakla birlikte toplumsal yararı gözetmesi ve demokratik kurumların işlerliğini devam ettirebilmesi noktasında verilen mücadeleye son derece güzel bir örnektir. Basın tüm toplumun haberdar olması açısından demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve her basın çalışanı bu anlamda çok önemli bir görev yerine getirmektedir. Bu vesileyle mesleğini yaparken canını bile feda etmekten çekinmeyen, sorumlu habercilik anlayışıyla hareket eden, meslek etiğini göz ardı etmeyen tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."