24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Bayburt'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısılya kutlama programı düzenlendi.

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Şair Zihni Kültür Merkezi'nde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen programa,  Vali Vekili Abdulhamit Karaca, Bayburt Belediye Başkanı Nesumittin Selçuk, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Doğan, burada yaptığı konuşmada, öğretmenin fikir düzleminin vazgeçilmez kişisi olduğunu belirterek, "O bir toplumun ekonomik, sosyal ve siyasal temellerini şekillendiren mihenk taşıdır" dedi.

Öğretmenlerin toplumları geleceğe hazırlayan, eğitim ve öğretim sürecinin temel nüvesi olduklarını ifade eden Doğan, "Öğretmenler toplumların gerçek mimarlarıdır. Her şeyin eğitim ve öğretimle başladığı yüzyılımızda, sosyo-ekonomik anlamda çağdaş uygarlık seviyesine yaklaşmış toplumlar, eğitim mimarı olan siz öğretmenler sayesinde bu noktaya gelmişlerdir" diye konuştu.

Program, mesleğe yeni giren öğretmenlerin yemin etmesi ve öğrenciler tarafından şiirler ile şarkılar okunmasının ardından "öğretmen" konulu yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.