29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun, mesaj yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, Cumhuriyetin ilan edilişinin 92'nci yıl dönümünü büyük bir onur ve mutlulukla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimizin etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Cumhuriyetimiz, gücünü milletimizin ortak iradesinden alarak çok önemli mesafeler kat etmiş ve belirlediği 2023 hedeflerine doğru kutlu yürüyüşünü hızla sürdürmektedir."

Aziz şehitlerin ve milletin büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmanın herkesin en önemli görevi ve sorumluluğu olduğunu vurgulayan Coşkun, şunları kaydetti:

"Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Bayburt Üniversitesi ailesi olarak milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."