AK Parti Bayburt Milletvekili Ağbal:

AK Parti Bayburt Milletvekili Ağbal:
AK Parti Bayburt Milletvekili Ağbal:
- "İller Bankası'ndan Bayburt'a 1.1 milyon lira ilave kaynak aktarımı yapıldı"

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, İller Bankası'ndan Bayburt'a 1.1 milyon lira ilave kaynak aktarımı yapıldığını bildirdi.

Ağbal, yaptığı yazılı açıklamada, seçim döneminde ziyaret ettikleri köylerde muhtarların kendilerinden talepleri arasında içme suyu, sulama ve kanalizasyon hatlarında kullanılmak üzere malzeme talep ettiklerini belirtti.

Bu talepler üzerine İller Bankası yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını anımsatan Ağbal, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bunun sonucunda mayıs ayında 500 bin liralık ödenek Bayburt İl Özel İdaresi'ne geldi. Daha sonra ilave talepler dikkate alınarak, İller Bankası'ndan yeniden kaynak talebinde bulunuldu. Bu talep de dikkate alınarak İLBANK Yönetim Kurulu yeniden köylerimizin içme suyu, sulama kanalları ve kanalizasyon işlerinde kullanılacak malzeme alımı için 600 bin lira kaynak tahsis etti. Söz konusu kaynak bu hafta Özel İdare Genel Sekreterliği'ne aktarılmıştır. Böylece Bayburt İl Özel İdaresi'ne son 3 ay içerisinde toplam 1.1 milyon lira İller Bankası'ndan ilave kaynak aktarıldı."

Ağbal, açıklamasında ayrıca söz konusu ilave kaynakların Bayburt İl Özel İdaresi'ne tahsisi hususunda gösterdikleri yakın ilgiden dolayı İller Bankası Yönetim Kurulu ve İller Bankası Genel Müdürüne teşekkür etti.