Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
BAYBURT (AA) - Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Emir, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü...

BAYBURT (AA) - Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Emir, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladı.

Emir, yayımladığı kutlama mesajında, Türkiye 'nin ilk haber ajansı olan Anadolu Ajansı'nın kuruluşundan günümüze büyük bir misyon üstlendiğini, güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı haber anlayışıyla çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

 Anadolu Ajansı'nın dünya ve Türkiye tarihi için özel bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Emir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kurulduğu günden bugüne kadar hem milletimizin, hem ülkemizin tanığı ve vicdanı olan Anadolu Ajansı, dünyaya doğru açıdan ayna tutabilmiştir. Pek çok basın yayın kuruluşu Anadolu Ajansı'ndan ilham almış ve Anadolu Ajansı'nın münbit toprağında yetişmiş kalemlerle var olabilmiştir. Geçmişten gelen bu birikim Türk basın hayatının geleceğine de yön verecektir. Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun."