Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun, kutlama mesajı yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun,  Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Coşkun, mesajında, 95 yıl önce yayın hayatına başlayan AA'nın, sorumlu, ilkeli, milli ve manevi değerlere saygılı, objektif, doğru ve tarafsız haber anlayışıyla halkın güvenini ve saygısını kazandığını belirtti.

Anadolu Ajansı'nın, Türkiye 'nin medyası için önemli bir okul işlevi gördüğünü ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı'nın örnek yayıncılık anlayışla Türkiye'nin dünyadaki sesi olmayı sürdüreceğine inanıyorum. AA, tüm yazılı ve görsel medyanın yanı sıra kamu kurumlarına da hizmet vermeye başlamış, son dönemde yaptığı atılımlarla yaygın ve yerel basın için de vazgeçilmez bir seçim olmuştur. 8 dilde yayın yapan AA'nın haber metinleri ve görselleri de hukuk platformlarında delil olarak kullanılmaktadır. Türkiye'nin sesini kitlelere duyuran iftihar kaynağımız AA'nın emekçilerini, çalışanlarını ayrı ayrı tebrik ediyorum.  Kamuoyunu bilgilendirme görevini başarıyla yerine getiren Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum."