Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, kutlama mesajı yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Memiş, mesajında, Anadolu Ajansı'nın Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi günümüzde de Türkiye 'nin sesini dünyaya duyurduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı'nın hızlı, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla halkın güvenini kazandığını ifade eden Memiş, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı bundan sonra da halkımızı aydınlatma ve haber iletme görevlerini layıkıyla yerine getirecektir. Kuruluş amaçları doğrultusunda sorumlu yayıncılık çizgisinden taviz vermeyen Anadolu Ajansı nitelikli habercilik anlayışıyla basınımızın temel taşı olmuştur. Ülkemizin köklü kuruluşlarından ve sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamının tanığı olan, haberleri ve fotoğraflarıyla bütün araştırmacılar için çok değerli bir kaynak teşkil eden Anadolu Ajansı, Türkiye'nin sesi olmuştur. Dünyanın yeniden şekillendiği çağımızda iletişimin ve basın yayının önemi tartışılmaz hale gelmiştir. Bu vesileyle yayın hayatını doğru, tarafsız ve hızlı habercilik ilkelerine bağlı kalarak sürdüren Anadolu Ajansının 95. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, çalışanlarına başarılar diliyorum."

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yumak ise mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatıyla milli mücadele yıllarında kurulan Anadolu Ajansı'nın, kurulduğu günden bugüne ülkeye çok değerli hizmetlerde bulunduğunu belirterek, "Anadolu Ajansı'nın bugün neredeyse bir asra varan tecrübesiyle tarafsız habercilik adına çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Sahip olduğu ileri teknoloji, kaliteli insan kaynağı ve ilkeli habercilik anlayışıyla, Türkiye'nin sesini dünyaya en iyi şekilde duyurmakta olan Anadolu Ajansı'nın çalışmaları övgüye değerdir. Başarılı haberciliklerinden ötürü tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum ve bu vesileyle Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum" ifadesini kullandı.