Bayburt Belediyesi'nden eğitime katkı

Bayburt Belediyesi'nden eğitime katkı
Bayburt Belediyesi'nden eğitime katkı
BAYBURT (AA) - Bayburt Belediyesi, TEOG ve YGS'ye yönelik deneme sınavı kitapçığı desteği verecek.Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü...

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediyesi, TEOG ve YGS'ye yönelik deneme sınavı kitapçığı desteği verecek.

Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve okul yöneticilerinin katılımıyla organize edilen toplantıda yaptığı konuşmada, eğitime katkılarının artarak süreceğini söyledi.

Toplumun kalkınmasının eğitimle mümkün olacağını belirten Memiş, "Şehrimizin kalınmasında en temel aktör eğitim ve eğitim gönüllüleridir. Okul yöneticileri olarak öğrencileri değiştirip dönüştüreceksiniz. Bu şehre, ülkeye onların katkı sunmalarını sağlayacaksınız. Bu anlamda şunu gönül rahatlığıyla ifade ediyorum ki Bayburt eğitim konusunda her geçen gün daha çok mesafe katetmektedir" dedi.

Memiş, Bayburt insanının okumaktan başka çaresi olmadığına inandığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Sanayileşmede, tarımda, ekonomik canlılıkta önde olan şehirler vardır. Bunu hepimiz kabul ederiz ki Bayburt bu anlamda küçük ve imkanları dar olan bir yer. Bu durumda çocuklarımıza verebileceğimiz en iyi şey eğitimdir. Belediye olarak TEOG ve YGS için 5 deneme sınavının gerçekleştirilmesini üstlendik. İlk sınav bu ay içinde gerçekleşecek."

Doğan, Memiş'e eğitime katkıları dolayısıyla teşekkür ederek, "Tüm kurumlarla güzel ilişkilerimiz var ama Bayburt Belediyesi, her zaman daha direkt olarak ulaşabildiğimiz bir kurum. Başkanımızın da eğitimci olmasından dolayı kendimizi rahatlıkla ifade edebiliyoruz ve destek alabiliyoruz" diye konuştu.