Bayburt-Erzurum karayolu ulaşıma açıldı

Bayburt-Erzurum karayolu ulaşıma açıldı
Bayburt-Erzurum karayolu ulaşıma açıldı
BAYBURT (AA) - Bayburt'ta salı günü kapanan Bayburt-Erzurum karayolu ulaşıma açıldı.Kentin yüksek kesimlerde başlayan ve ardından il genelinde etkili...

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta salı günü kapanan Bayburt-Erzurum karayolu ulaşıma açıldı.

Kentin yüksek kesimlerde başlayan ve ardından il genelinde etkili olan  kar yağışı ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşandı.

Önceki gün Bayburt-Erzurum güzergahındaki 2409 rakımlı Kop Dağı geçidi, kar yağışı ve fırtınanın da etkisiyle kar kalınlığının 2 metreye ulaşması ile ulaşıma kapatıldı.

Karayolları ekiplerince yürütülen çalışma sonucu dün otomobil ve otobüslerin geçişine kontrollü olarak izin verilen karayolu, çalışmanın ardından tamamen ulaşıma açıldı.

Bayburt Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, karayolunun yapılan çalışmaların ardından bütün araçlara açıldığını, ulaşımda herhangi bir aksamanın söz konusu olmadığını bildirdi.

Ekipler, soğuk havanın da etkisiyle karayolunda buzlanmalar yaşandığını, bu güzergahı kullanacak sürücülerin dikkatli olmalarını ve yanlarında çekme halatı ile takoz bulundurmaları gerektiğini kaydetti.