Bayburt Grup Özel İdare Gençlik spor Teknik Direktörü Güneş:

Bayburt Grup Özel İdare Gençlik spor Teknik Direktörü Güneş:
Bayburt Grup Özel İdare Gençlik spor Teknik Direktörü Güneş:
- "Belki Bayburt halkının beklentilerine cevap veremedik ama 12 yıldır amatör olan bir takımın profesyonel ligdeki ilk sezonunda aldığı bu sonuç başarıdır"

BAYBURT (AA) - Spor Toto 3. Lig 3. Grubu 12. sırada bitiren Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor'un Teknik Direktörü Bahaddin Güneş, "Belki Bayburt halkının beklentilerine cevap veremedik ama 12 yıldır amatör olan bir takımın profesyonel ligdeki ilk sezonunda aldığı bu sonuç başarıdır" dedi.

Güneş, ligin 14. haftasında takımın başına geldiğini, ligde beklenen r sonuca ulaşamadıklarını belirtti.

Göreve geldiğinde takımın 21 puanı olduğunu dile getiren Güneş, "Kalan 26 haftada 42 puana ulaştık. Beklediğimiz bir sonuç değildi. Rakipleri gördükten sonra daha iyi sonuçlar alabilirdik diye düşünüyorum. Bunda bizim eksikliğimiz var ama uğradığımız haksızlıklar da var. Bizi seyreden takımlar da bunu söylüyor. Şunu söyleyebilirim sezon başında gelseydik daha farklı düşüncelerle, daha iyi oyun anlayışıyla olurdu diye düşünüyorum" diye konuştu.

İnançlı ve karakterli futbolcularla çalıştığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Güneş, "Kendi kimliklerini daha iyi yansıtabilirdiler. Bu arada genç oyuncular kazandık, bazı oyunculardan ise yaralanmadık. "Belki Bayburt halkının beklentilerine cevap veremedik ama 12 yıldır amatör olan bir takımın profesyonel ligdeki ilk sezonunda aldığı bu sonuç başarıdır" dedi.

Güneş, devre arasında 11 transfer yaptıklarını kaydederek, "Diğer kulüpler gibi çok büyük paralar harcamadık. Kupayla beraber ligi götürdüğümüz için rekabet ortamı olsun istedik. Nokta transfer yapmadık. Menemen'de Bayburtlu santrfor vardı, parasını bile verdik ama gelmedi. Bunu yapamayınca Trabzon'daki oyunculara yöneldi" ifadesini kullandı.

Bayburt'ta gördüğü taraftar desteğini başka hiçbir yerde görmediğini belirten Güneş, "Onlara layık olmamız lazım ama savurgan da olmadık. Küçük bir şehirde ekonomik olarak savurganlık yapamazdık" diyerek sözlerini tamamladı.


  ETİKETLER:

  TRABZON

  ,

  spor

  ,

  Oyun

  ,

  Lig

  ,

  Güneş

  ,

  taraftar

  ,

  sezon

  ,

  genç