Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Doğan, mesaj yayımladı

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Doğan, mesaj yayımladı
Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Doğan, mesaj yayımladı
BAYBURT (AA) - Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla mesaj...

BAYBURT (AA) - Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Doğan mesajında, velilerin çocukların başarılarına sahip çıktığı kadar başarısızlıklarına da sahip çıkmaları gerektiğini ve onları başkalarının çocuklarıyla kıyaslamamaları gerektiğini belirtti. 

Velilerine, "kar tanelerinin hiçbirinin birbirine benzemediğini" hatırlatan Doğan, velilere şöyle seslendi:

"Onlara her zaman yanlarında olduğunuz hissini verin. Çocuğunuzla vakit geçirmeye çalışın, iyi bir model olun. Okul ile sürekli iletişim halinde olun ve öğretmenlerimize destek olun. Unutmayın birlikten kuvvet doğar. Çocuklarınızın üzerindeki emek ve gayretleriniz çoktur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde her türlü fedakarlıklara katlanıyorsunuz. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum."

Doğan, öğrencilere karnelerindeki notları ne olursa olsun hiçbir zaman ümitlerini, cesaret ve azimlerini kaybetmemeleri tavsiyelerinde bulunduğu mesajında, şunları kaydetti:

"Her zaman rüyalarınızın gerçekleşeceği ümidiyle yaşayın. Hayata sıkı sıkı sarılın. Zorluklar sizi yıldırmasın ve çok çalışın. Çalışmak başarmanın yarısıdır, bunu unutmayın. Bu gayretlerinizde başta öğretmenleriniz, anne babalarınız olmak üzere, hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayın. Sizden istediğimiz, sağlığınıza çok dikkat edin. Tatilinizi fırsata dönüştürerek eksiklerinizi tamamlayın. Özellikle çok kitap okuyun, spor yapın, büyüklerinizi ziyaret edin ve vaktinizi verimli kullanın. İkinci dönem dinlenmiş, eksiklerini gidermiş, mutlu ve daha gayretli bir öğrenci olarak okullarınıza dönmenizi ve sizleri çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  kitap

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  iletişim

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  2015