Bayburt Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Bayburt Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Bayburt Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
BAYBURT (AA) - Bayburt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yusuf Odabaş başkanlığında gerçekleştirildi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü...

BAYBURT (AA) - Bayburt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yusuf Odabaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Odabaş, bu toplantıları, ile çıkarılan ödeneklerin en verimli, en uygun süre içerisinde kullandırılması ve hizmete dönüştürülmesini esas alarak yaptıklarını söyledi.

Odabaş, il genelinde yapılan bütün yatırımları her dönem denetlediklerini belirterek, "Gelen ödeneklerin ne kadarı kullanıldı, ne kadarı kullanılamadı, hangi gerekçeler doğrultusunda kullanılmadı, buradaki koordinasyonu sağlayarak bu ödenekleri yılı içerisinde kullanılmasını sağlamak ve dolayısıyla hizmete dönüştürmek amacıyla bu toplantıları sürekli ve düzenli yapıyoruz. İnşallah bu yatırımlar, bu ödenekler ilimiz, ülkemiz için hayırlı olur" dedi.

Özellikle Devlet Su İşleri'nin (DSİ) kent merkezinin ortasından geçen Çoruh Nehri'nde yaptığı ıslah çalışmalarına değinen Odabaş, şunları kaydetti:

"Bayburt için Çoruh Nehri olmazsa olmaz bir nehirdir. Hangi illerimizden bu güzellikte nehrin aktığını saymak istesek belki Çoruh kadarını bulmak mümkün değil. Dolayısıyla Çoruh'u Bayburt'un bir simgesi olarak, ıslah ederken güzelleştirme ve iyileştirmeyi de göz önünde bulundurarak, gerekirse de belediyeyle ortak hareket ederek iyi bir noktaya getirmemiz lazım. Islahı sadece taşkınları korunma şeklinde algılamamak lazım. Çoruh Bayburt'un ayrılmaz bir parçası. Dolayısıyla Çoruh'dan biz çok şeyler beklemek durumundayız. Devlet Su İşlerine ihtiyacımız var, Çoruh'u güzelleştirme adına. Islah ile birlikte güzelleştirmeyi, turistik bir yapıya dönüştürmeyi de birlikte değerlendirirsek daha iyi olur diye düşünüyorum."

Odabaş'ın konuşmasının ardından toplantı DSİ Bölge Müdürü, Karayolları Bölge Müdürü, İller Bankası Bölge Müdürü, Orman Bölge Müdürü, Vakıflar Bölge Müdürü ve Tapu Kadastro Bölge Müdürü Bayburt'ta yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi vermesiyle sona erdi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  orman

  ,

  kent