Bayburt Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Bayburt Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Bayburt Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi'nde 2014-2015 yılı mezuniyet törenini yapıldı.Üniversitenin Yeni Kampüs Yerleşkesi'ndeki törene, Bayburt Valisi...

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi'nde 2014-2015 yılı mezuniyet törenini yapıldı.

Üniversitenin Yeni Kampüs Yerleşkesi'ndeki törene, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Deniz,  üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun,  kaymakamlar, akademisyenler, daire amirleri, öğretim üyeleri, öğrenciler katıldı.

Törende, mezun olan öğrenciler adına bir konuşma yapan Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi Cemile Bacanak'ın ardından kürsüye gelen Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi'nin 2008 yılında kurulan genç bir üniversite olduğunu söyledi.

Coşkun, üniversitenin gelişmeye devam ettiğini anlatarak, "Bayburt Üniversitesi Türkiye 'nin en huzurlu ve en güvenli üniversitesidir. Çocuklarınızı bundan 4 yıl önce Bayburt Üniversitesi'ne gönderdiğinizde belki bir takım kaygılar taşıyordunuz ama şu anda hepsini size sağ salim teslim ediyoruz" dedi.

Odabaş ise yarınların, gençlerin daha iyi eğitim alması ve yetiştirilmesine bağlı olduğunu ifade ederek, "Yarınlar, sizlerin omuzlarında yükselecektir. Öğrenci velilerimiz hiç şüphe etmesin ki Bayburt Üniversitesi'nden mezun olan gençlerimiz, bu üniversitede aldığı eğitim, bilgi ve görgü neticesinde ülkemizde çok iyi hizmetler verecektir. Yarınlarımız bugünden daha mutlu, daha refah, daha gelişmiş olacaktır. Yeter ki gençlerimiz bu bilgi, şuur ve anlayış içerisinde olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okudukları bölüm ve programlarda eğitimlerini derece ile tamamlayan öğrencilere plaket ve diplomaları verildi.

Tören kep atma merasimi ile sona erdi.