Bayburt Üniversitesi'nde tezhip ve minyatür sergisi

Bayburt Üniversitesi'nde tezhip ve minyatür sergisi
Bayburt Üniversitesi'nde tezhip ve minyatür sergisi
BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi fuayesinde tezhip ve minyatür sergisi açıldı.Tezhip ve minyatür eğitmeni Hanefi Sansu'nun...

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi fuayesinde tezhip ve minyatür sergisi açıldı.

Tezhip ve minyatür eğitmeni Hanefi Sansu'nun 27 eserinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, geleneksel el sanatlarından minyatür ve tezhibin bu sergiyle tanıtılması açısından serginin önemine değindi.

Tezhip ve minyatür eğitmeni Hanefi Sansu ise tezhip eserlerinin yanı sıra 15. yüzyıl sonları ile 16. yüzyıl başlarında büyük gelişim ve dönüşüm gösteren Osmanlı minyatür sanatını açtığı sergilerle yaşatmaya çalıştığını belirtti.

Sansu, üniversitelerin de katkısıyla tezhip ve minyatür sanatının yaşatıldığına değinerek serginin düzenlenmesinde katkısı olan Bayburt Üniversitesi Sağlık Spor ve Kültür Daire Başkanlığına teşekkürlerini iletti.

Açılışa, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Bayburt Üniversitesi Sağlık Spor ve Kültür Daire Başkanı Nazmi Karabulut, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.