Bayburt Üniversitesine Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Bayburt Üniversitesine Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
Bayburt Üniversitesine Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
BAYBURT (AA) - Yüksek Öğretim Kurulunun, Bayburt Üniversitesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açılmasına onay verdiği bildirildi.Bayburt...

BAYBURT (AA) - Yüksek Öğretim Kurulunun, Bayburt Üniversitesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açılmasına onay verdiği bildirildi.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, yaptığı açıklamada,  YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu'nun üniversitelerini ziyaretiyle gündeme alınan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun, YÖK onayından geçtiğini belirtti.

Bu yüksekokulla üniversitede inovasyon alanındaki bölümlerin açılmasının sağlanacağını ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

"Muhasebe ve Finansal Yönetim, Bankacılık ve Sigortacılık, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Sosyal Hizmetler gibi bölümlerin faaliyete geçmesi planlanıyor. Bu ise 2023 vizyonumuzda Bayburt Üniversitesinin gelişmesine ve öğrenci sayısının artmasına imkan verecektir. Yeni Yüksekokulumuzun Bayburt'umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç ve YÖK Genel Kurulu üyeleri ve Bayburt Milletvekilimiz Sayın Naci Akbal'a teşekkür ederiz."