Bayburt'ta 2 bin 700 kişiye geçici iş imkanı

Bayburt'ta 2 bin 700 kişiye geçici iş imkanı
Bayburt'ta 2 bin 700 kişiye geçici iş imkanı
BAYBURT (AA) - Bayburt Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ömer Akdeniz, TYP kapsamında kentte 2 bin 700 kişiye iş imkanı sağlanacağını...

BAYBURT (AA) - Bayburt Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ömer Akdeniz, TYP kapsamında kentte 2 bin 700 kişiye iş imkanı sağlanacağını bildirdi.

Akdeniz, yaptığı açıklamada, istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak üzere TYP çerçevesinde şehirde istihdam edilecek personel ihtiyacı konusunda ağustos ve eylül aylarında bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Çalışma kapsamında 15 Haziran 2016 tarihine kadar çalışıtırılmak üzere 2 bin 700 kişilik kontenjan tahsis edildiğini ifade eden Akdeniz, şunları kaydetti:

"Ayrıca Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde 6 ay çalışan işçilerin sürelerinin uzatılması talebimiz üzerine çalışanların süreleri 3 ay daha uzatılarak 9 aya kadar tamamlayacaklardır. Genel Müdürlüğümüz talep ettiğimiz sayıda düşünme yapmadan tümünü onayladı. 2 bin 700 yeni kontenjan için 32 milyon 400 bin lira , Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde süresi uzatılan kontenjan içinde 424 bin 500 lira toplamda 32 milyon 824 bin 500 lira ilimize tahsis edilmiş, bu ödenekler asgari ücret artışına göre artırılacaktır."