Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi

Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
- 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'yi kaldığı apartta öldürdüğü iddia edilen üniversite öğrencisi Bayram Çakır'ın yargılanmasına devam edildi - Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Çakır'ın odasında bulunan banyo havlusunda Evci'nin genetik özelliklerine uygun deliller olduğu ve "adam öldürmeye kuvvetli şüphe" nedeniyle tutuklu yargılanmasına karar verdi

BAYBURT (AA) -  Bayburt'ta, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'nin 14 Kasım 2014 tarihinde kaldığı apartta öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi.

Bayburt  Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki duruşmada, Evci'yi, "canavarca hisle öldürdüğü" iddiasıyla tutuklu yargılanan üniversite öğrencisi Bayram Çakır, sanık ve maktul avukatları ile aileleri hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Çakır ve maktul Evci ile irtibatları olan 32 tanığın ifadesini aldı.

Mahkeme heyeti başkanının, öldürülen Evci ve tutuklu sanık ile apartın aynı katında kalan tanık Levent Akyol'a olay günü herhangi bir farklılık yaşandı mı sorusu üzerine Akyol, "Saat 04.02 gibi koridordan bir ses duydum. Duyduğum ses bir insanın acı çekme sesiydi. Hemen kalkıp kapının gözetleme yerinden koridora baktım, kimseyi göremedim. O sırada apart sahiplerini aradım, onlar da telefona cevap vermedi ve o sırada da duyduğum ses kesildi. Ben de kendimce evham yaptığımı düşünerek polisi aramadım" ifadelerini kullandı.

Tanık ifadelerinin dinlenmesinin ardından öldürülen Evci ile tutuklu sanık müdafileri davaya ilişkin yeni taleplerini yazılı olarak mahkemeye sundu.

Mahkeme heyeti başkanınca talebi sorulan tutuklu sanık Çakır, savcılık tarafından hazırlanan iddianamenin baştan aşağı kendi içerisinde çelişkilerle dolu olduğunu savunarak, "Tutuksuz yargılanmak istiyorum. Yargılanmaktan zerre kadar korkum yok" dedi.

Tarafların taleplerini dinleyen heyet, tutuklu sanık Çakır'ın, odasındaki banyo havlusunda Evci'nin genetik özelliklerine uygun deliller olduğu ve "adam öldürmeye kuvvetli şüphe" nedeniyle tutuklu yargılanmasına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.