Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi

Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
- Bayburt'ta, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'yi öldürdüğü iddia edilen bir üniversite öğrencisinin yargılanmasına devam edildi

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'yi öldürdüğü ileri sürülen üniversite öğrencisi Bayram Çakır'ın yargılanmasına devam edildi.

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Bayram Çakır getirildi. Duruşmada, taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada, Evci ve tutuklu sanık Çakır ile ilişkileri olduğu belirlenen 8 kişi ile olayın yaşandığı apart oteldeki aramalara katılan 15 polisin tanık olarak ifadesi alındı. Tanık polisler ifadelerinde olay günü yaşananları anlattı, diğer tanıklar ise olayı görmediklerini, Evci ve Çakır ile de ciddi bir arkadaşlıklarının olmadığını söyledi.

Talepleri alınan sanık avukatları da Çakır'ın dava sonunda beraat edebileceğini ve suçsuz bulunması halinde telafisi mümkün olmayan sonuçların ortaya çıkabileceğini savunarak, tahliye edilmesini talep etti.

Mahkeme Heyeti ise olayla ilgili çeşitli kurumlardan istenilen raporların beklenmesine ve tutuklu sanık Çakır'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Davanın iddianamesinde, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulunda görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Evci'nin 14 Kasım 2014 tarihinde kaldığı apart otelde öldürülmesine ilişkin, üniversite öğrencisi Bayram Çakır'ın "canavarca hisle kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.