Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi

Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün öldürülmesi
- Ömer Lütfi Evci'yi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan üniversite öğrencisinin 3 avukatı, karar duruşması öncesi davadan çekildi

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'yi öldürdüğü ileri sürülen üniversite öğrencisi Bayram Çakır'ın yargılanmasına devam edildi.

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki duruşmada tutuklu sanık Bayram Çakır, maktulun yakınları ile avukatı hazır bulundu.

Duruşmada sanık Çakır'a, bir önceki duruşmada bugün kararın açıklanacağının belirtildiği ancak 3 avukatının da davadan çekildiği hatırlatılarak, bununla ilgili söyleyecek bir şeyi olup olmadığı soruldu.

Çakır ise avukatlarının çekileceğini bildiğini belirterek, "Ailem yeni bir avukatla görüşüyor. Ben bu yüzden ek bir süre talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyetinin, bu konudaki görüşünü sorduğu maktul Evci'nin avukatı Mehmet Güleç, takdirin mahkemede olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti bunun üzerine, sanığın davayı uzatmaya yönelik tutumlarda bulunduğunu ifade ederek, sanığa vekaleten bir avukat tutulup davada karar yarın açıklanmak üzere duruşmayı erteledi.

Davanın iddianamesinde, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu'nda görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'nin 14 Kasım 2014'te kaldığı apart otelde öldürülmesine ilişkin, Bayburt Üniversitesi öğrencisi Bayram Çakır'ın "canavarca hisle kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.