Bayburt'ta AK Parti milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı yapıldı

Bayburt'ta AK Parti milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı yapıldı
Bayburt'ta AK Parti milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı yapıldı
BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt İl Başkanlığı, genel seçim için Bayburt'tan milletvekili aday adayı olanları tanıttı.Şair Zihni Kültür Merkezi'nde...

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt İl Başkanlığı, genel seçim için Bayburt'tan milletvekili aday adayı olanları tanıttı.

Şair Zihni Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal  ile ilçe belediye başkanları, milletvekili aday adayları ile yakınları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kobal, "AK Parti, 13 yıllık bir siyasi parti olsa da aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir" dedi.

Seçim sonuçlarının şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Kobal, "İktidara talip olan kadrolar bu kadrolar. Hizmetin adresi AK Parti. Bu kadrolar bu konuda üzerine düşeni yaptı ve bu işi bir ibadet gibi kabul etti. Bizler halkımızı ve Türkiye 'yi seviyoruz, bunu da hizmetlerimizde gösteriyoruz" dedi.

Kobal, konuşmasına şöyle devam etti:

"Asırlardır, hem vatanımızı hem milletimizi hem de elimizin ulaşabildiği tüm mazlumları korumak için gözetmek için, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için mücadele veriyoruz. Biz kökü olmayan, ruhu olmayan, geçmişiyle irtibatlarını koparmış bir parti, böyle bir hareket asla değiliz. Bu harekette Abdülhamit Han'ın dirayeti, Fatih Sultan Mehmet'in kahramanlığı, Osman Gazi'nin basireti, Nurettin Zengin'in cesareti, Sultan Alparslan'ın imanı vardır. Bu harekette merhum Adnan Menderes'in millet uğruna verilmiş canı vardır. Bu harekette hiç şüpheniz olmasın, eski başbakanlarımızdan Profesör Doktor Necmettin Erbakan'ın da alın teri vardır. Ölüm yıl dönümü olan Erbakan hocamızı rahmetle anıyoruz, mekanı cennet olsun."

Toplantı, aday adaylarının tanıtılması ve hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.