Bayburt'ta elektrik kesintisi

Bayburt'ta elektrik kesintisi
Bayburt'ta elektrik kesintisi
BAYBURT (AA) - Aras Edaş Elektrik Dağıtım A.Ş, bakım onarım çalışmaları kapsamında Bayburt'un bazı mahalle ve köylerinde 20 gün süreyle elektrik...

BAYBURT (AA) - Aras Edaş Elektrik Dağıtım A.Ş, bakım onarım çalışmaları kapsamında Bayburt'un bazı mahalle ve köylerinde 20 gün süreyle elektrik kesintisi uygulanacağını belirtti.

Aras Edaş Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, kentte 6 Ocak tarihinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı elektrik nakil hatlarında yıpranma ve aşınma olduğunun belirlendiği bildirildi.

Elektrik nakil hatlarında oluşan hasarların giderilmesi için kent merkezi ile bazı köylerde 9 Şubat ile 28 Şubat tarihleri arasında belirli aralıklarla elektrik kesintisine gidileceği belirtilen açıklamada, "Kent merkezindeki Şingah ve Zahit mahalleleri, Eski Sanayi Sitesi, 21 Şubat Sanayi Sitesi, İşçi Konutları ve Erenli köyü civarında öngörülen 20 günlük onarım ve bakım çalışmaları dolayısıyla belirli aralıklarla elektrik kesintisi yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.