Bayburt'ta hasar tespit çalışmaları

Bayburt'ta hasar tespit çalışmaları
Bayburt'ta hasar tespit çalışmaları
- Bayburt'ta hafta başında etkili olan fırtına nedeniyle hasar tespit çalışmalarına başlandı

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta hafta başında etkili olan fırtınanın ardından hasar tespit çalışmalarına başlandı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Adil Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayburt'ta özellikle salı günü etkili olan ve zaman zaman saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtınanın yaşamı olumsuz yönde etkilediği, kent merkezi ile köylerde çok sayıda ev ve yerinin çatısını uçurduğunu söyledi

Olaylarda herhangi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmadığını dile getiren Arslan, "Fırtına nedeniyle kent merkezinde, aralarında bazı kamu binalarının da olduğu 200 ev ve iş yeri ile 25 köyümüzde ev, ahır, samanlık ve bazı kamu binalarının çatısı uçtu. Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz 3 ekibimiz ihbar gelen köylerimize giderek hasar tespit çalışmalarını yürütüyor. Ekiplerimizce tespiti yapılan olaylarla ilgili tutanakları tamamladıktan sonra Bayburt Valiliğimiz ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına sunacağız" dedi.

Arslan, il merkezi ile köylerde yaptıkları hasar tespit çalışmalarının aralıksız olarak sürdüğünü, çalışmanın gelecek hafta başına yetiştirilmesi için gayrat ettiklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Kamu

  ,

  afet

  ,

  ,

  zaman

  ,

  kent

  ,

  iş yeri