Bayburt'ta "İdeal Anne ve Baba" konferansı

Bayburt'ta "İdeal Anne ve Baba" konferansı
Bayburt'ta "İdeal Anne ve Baba" konferansı
BAYBURT (AA) - Bayburt'ta Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından velilere yönelik "İdeal Anne ve Baba" konulu konferans düzenlendi.Şair Zihni...

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta  Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından velilere yönelik "İdeal Anne ve Baba" konulu konferans düzenlendi.

Şair Zihni Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Vali Yusuf Odabaş, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Ensar Vakfı Bayburt Şube Temsilcisi Mehmet Battal, okul müdürü Mudat Öksüzer, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı. 

Konferansa konuşmacı olarak katılan sosyolog-yazar İsmail Öz, insanlığın 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren özellikle gazetelerin hayatlarına daha yoğun girmesiyle "dijital yerlilerle dijital yabancılar" olarak yaşamaya başladığını söyledi.

Öz, 1980 kuşağı baz alındığında sadece ve sadece dijital yerlilerin olacağını ifade ettiği konuşmasında, şunları kaydetti:

"Dijital yerlilerle dijital yabancıların bir çatışması var. Birisi dijitali anlamaya çalışıyor, birisi dijitali yaşıyor, çatışma bu. Aynı evin içerisinde, aynı ailede yaşayan anne ve babalar ve çocuklar bu çatışmanın içerisindeler. İnsanlar arasındaki mesafe metrelerle, uzunluk ölçüleriyle hesaplandığında değildir, aslında insanlar arasındaki en büyük mesafe, anlaşamayan iki kafa arasındaki mesafedir. Bugün biz fiziksel olarak aynı ailenin içerisinde yaşayan, metreler olarak hesaplandığında birbirine çok yakın ama anlaşma olarak baktığınızda birbirinden çok uzak ailelere doğru bir yönelim yaşıyoruz. Biz bu yönelimi de yine farkındalıklarla aşmak zorundayız."