Bayburt'ta kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor

Bayburt'ta kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor
Bayburt'ta kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor
BAYBURT (AA) - Bayburt'taki kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Bayburt-Erzurum karayolunun Kop Dağı kesimi ile Bayburt-Gümüşhane...

BAYBURT (AA) - Bayburt'taki kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Bayburt-Erzurum karayolunun Kop Dağı kesimi ile Bayburt-Gümüşhane karayolunun Vauk Dağı kesimlerinde kamyon ve tır geçişleri durduruldu.

Bayburt Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Kayışkıran ve Balkaynak köyü mevkisinden Gümüşhane istikametine, Kop köyü mevkisinden de Erzurum istikametine kamyon ve tır ile zincirsiz araçların geçişlerine izin vermiyor.

Karayolları ekipleri her iki yönde de çalışmalarını aralıksız sürdürürken kar yağışı ve soğuk havanın da etkisiyle oluşan buzlanma, bazı araçların kayarak yoldan çıkmasına neden oldu.

Vauk Dağı kesimindeki Balkaynak köyü mevkisinde kayarak yoldan çıkan tırın şoförü Abdullah Filiz, kar yağışı nedeniyle mağdur olduklarını belirterek, "Herkes evinde sıcak yatarken biz burada mağdur bir şekilde bekliyoruz. Devletten bir umut bekliyoruz. Burada bir araba daha olsa, çalışsa bu sıkıntılar olmaz, kimse mağdur olmaz, herkes evine rahat gider" dedi.