Bayburt'ta Kent Konseyi yeniden toplanıyor

Bayburt'ta Kent Konseyi yeniden toplanıyor
Bayburt'ta Kent Konseyi yeniden toplanıyor
BAYBURT (AA) - Bayburt'ta 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 76. maddesine dayanarak oluşturulan Kent Konseyi, yeniden toplanma kararı aldı.Belediye...

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 76. maddesine dayanarak oluşturulan Kent Konseyi, yeniden toplanma kararı aldı.

Belediye Başkanı Mete Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu kurum müdürlerinin katılımıyla oluşacak konseyn, yarın yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştireceğini belirtti.

Memiş, şunları kaydetti:

"Kuruluş amacı kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kent hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık,  sosyal yardımlaşma ve dayanışma,  saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım yönetim ve yerinde yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışma olarak belirlenen kent konseyi, şehirlerdeki sorunların tüm yönleriyle toplumun her kesiminden katılımla tartışıldığı ve çözüm arandığı bir meclis olarak ön plana çıkacak ve en kısa sürede bu sorunları çözüm yoluna gidecek."