Bayburt'ta, Suriyedeki Türkmenlere yardım kampanyası

Bayburt'ta, Suriyedeki Türkmenlere yardım kampanyası
Bayburt'ta, Suriyedeki Türkmenlere yardım kampanyası
BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası başlatıldı.Genç İHH Bayburt Temsilciliğince başlatılan, Bayburt...

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Genç İHH Bayburt Temsilciliğince başlatılan, Bayburt Belediyesi ile 11 sivil toplum kuruluşununda destek verdiği yardım kampanyası kapsamında basın açıklaması yapıldı.

Türk Dünyası Parkı'nda gerçekleştirilen ve kampanyaya destek veren sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı basın açıklamasında, Esed rejiminin Rusya'nın desteğiyle Türkmendağı'ndaki saldırılar kınandı.

Grup adına basın açıklamasını yapan İHH Bayburt Temsilcisi Nurullah Polat, ağırlıklı olarak Şam, Lazkiye, Hama, Humus, Halep ve Rakka kentleri ile köylerinde bulunan Türkmenlerin Esed güçlerinin saldırısı altında olduğunu anımsattı.

Polat, bombardımanda İHH'ya ait olan ve Türkmenlerin ekmek ihtiyacını karşılayan fırının yerle bir edildiğini hatırlatarak, "Bayburt'tan Türkmen Dağı'na, oradaki kardeşlerimizin acılarını hafifletmek ve en temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere un kampanyası başlattık. Bayburtlular olarak tek yürek olduk, tüm Bayburt halkının desteğini bekliyoruz" diye konuştu.