Bayburt'ta, uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu açılacak

Bayburt'ta, uygulamalı girişimcilik eğitimi  kursu açılacak
Bayburt'ta, uygulamalı girişimcilik eğitimi  kursu açılacak
BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle gençlere yönelik uygulamalı girişimcilik...

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle gençlere yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, gençlerin kendi işlerini kurmalarına katkı sağlamak için Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan kurslarla gençlerin önünün açıldığını söyledi.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi kapsamında geçen yıl da kentte kurs açıldığını ve katılımın yoğun olduğunu belirten Karakaşoğlu, "Bu yıl da yine müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi'nde kurs açacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile KOSGEB işbirliği çerçevesinde yürütülen ve 18-29 yaş arasındaki gençlere yönelik kursumuza kayıtlarımız başladı" dedi.

Karakaşoğlu, kurs başvurularının 16 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edeceğini kaydederek, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Eğitimi tamamlayarak katılım belgesi alan katılımcılar, kendi işini kurduğu takdirde KOSGEB mevzuatı kapsamında yeni girişimci desteğine başvurma hakkı kazanacak. İş kurmak isteyen ve iş planı desteklenmeye değer bulunanlara 30 bin lira hibe, 70 bin lira da faizsiz kredi desteği sağlanacak. Kendi işini kurmak isteyen tüm geçlerimizin kursa katılarak bu imkanlardan yararlanmasını istiyoruz."