Bayburt'ta "Uyuşturucu, Gençlik ve Terörizm" semineri

Bayburt'ta "Uyuşturucu, Gençlik ve Terörizm" semineri
Bayburt'ta "Uyuşturucu, Gençlik ve Terörizm" semineri
BAYBURT (AA) - Aydıntepe İlçe Emniyet Amirliğince lise öğrencilerine yönelik "Uyuşturucu, Gençlik ve Terörizm" konulu seminer düzenlendi.Aydıntepe...

BAYBURT (AA) - Aydıntepe İlçe Emniyet Amirliğince lise öğrencilerine yönelik "Uyuşturucu, Gençlik ve Terörizm" konulu seminer düzenlendi.

Aydıntepe Çok Programlı Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, İlçe Jandarma Komutanı Cevat Altınok, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Solgun ile öğrenciler katıldı.  

Seminerde konuşan polis memuru Hayrunnisa Solgun, uyuşturucunun terörün finans kaynağı olduğu ve hiçbir gencin hayatının bu örgütler için anlam ifade etmediğini belirtti.

Ülkede İçişleri Bakanlığının Dışişleri Bakanlığının, Gümrük Müsteşarlığının ve Sağlık Bakanlığının en üst seviyede uyuşturucuyla mücadele ettiğine dikkat çeken Solgun, "Ama alınan bütün tedbirlere rağmen uyuşturucunun önü bir türlü alınamamakta. Bunun nedeni terörün finans kaynağı. Terör uyuşturucudan beslenmektedir. Kendisine silah almak için, mühimmat almak için, erzak almak için uyuşturucuyu satmak zorunda. Yeraltı dünyası dediğimiz o karanlık dünya uyuşturucudan besleniyor ve kendilerine rantı uyuşturucudan sağlıyor. Bu yüzden alınan bütün tedbirlere rağmen önü bir türlü kesilemiyor. Yani bizim gençlerimizin zehirlendiği, gençlerimizin geleceğinin elinden alındığı onların umurunda değil. Onlar sadece kendilerine gelecek parayı ve rantı düşünüyor. Bizler de bunun için uyanık olacağız, bizi kimsenin kullanmasına, bizim üzerimizden rant sağlamalarına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Kaymakam Yıldızhan ise seminer sonunda yaptığı konuşmada, gençlerin böylesi önemli ve hayati anlamları olan konularda bilgilendirilmesinin gerekliliğine vurgu yaparak öğrencilere şöyle seslendi:

"Kimsenin sizin üzerinizden rant sağlamasına, sizi kullanmasına fırsat vermeyin. Bu akıl sizin, zihin sizin, beden sizin bu her anlamda böyle. Alkol bağımlılığı olur, vaktinizi çalmak olur, uyuşturucu gibi bağımlılıklar olur, bunlara fırsat vermeyin. Çünkü siz dünyaya bir kez geliyorsunuz ve insan olarak yaratıldık. İnsanca yaşayacağız ve insanca yaşamak da bu tür zihnimizi, fikrimizi, bedenimizi, aklımızı esir alan maddelerden, insanlardan, varlıklardan uzak durmakla olacak."