Bayburt'ta yangın

Bayburt'ta yangın
Bayburt'ta yangın
- Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde çıkan yangında bir ev, ahır ve samanlık kullanılamaz hale geldi

BAYBURT (AA) - Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde çıkan yangında bir ev, ahır ve samanlığın kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Kılıçkaya köyünde Ali Malkoç'a ait evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, evin bitişiğinde bulunan ahır ile samanlığa da sıçradı. Çevredeki vatandaşların müdahale ettiği yangın, rüzgarında etkisiyle şiddetini artırdı.

Köy sakinlerinin haber vermesi üzerine Bayburt Belediyesi ve Aydıntepe Belediyesi'nden olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk gelen ekiplerin yangını kontrol altına alamaması üzerine olay yerine Demirözü Belediyesi, Arpalı Belediyesi ve Gökçedere Belediyesi'nden takviye ekipler geldi. Ekipler ve köy sakinlerinin müdahalesiyle yangın, ancak 5 saat sonra kontrol altına alındı.

Olayın duyulmasının ardından Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan ile Belediye Başkanı Haşim Şentürk Kılıçkaya köyüne gelerek köy muhtarı İhsan Malkoç'dan yangına ilişkin bilgi aldı. 

Hayvancılıkla uğraşan 6 kişilik Malkoç ailesinin yangın esnasında yaylada olduğu, haber verilmesi üzerine köye geldiği kaydedildi.

Yangınla ilgili  soruşturma başlatıldı. 


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  Soruşturma

  ,

  müdahale