Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş, mesaj yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Memiş, mesajında, Atatürk'ün kısa hayatına büyük işler sığdırarak milletinden aldığı güç ve destekle kendisini Türkiye'yi ileri ülkeler seviyesine çıkarma amacına adadığını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal'in askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak milli bellekte ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:

"Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasından sonra Cumhuriyeti kurmuş ve daha sonra istikbal mücadelesine de önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir. Onun açtığı bu yolda aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik hassasiyetiyle, birbirine her geçen gün daha da kenetlenerek, demokrasi standartlarını her geçen gün yükseltti ve dünyada da barışın, adaletin, refah ve istikrarın kararlı savunuculuğunu yaptı. Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarından aldığımız bu emaneti daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesile ile ebediyete intikalinin 77'nci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz."