CHP Tunceli Milletvekili Erol:

CHP Tunceli Milletvekili Erol:
CHP Tunceli Milletvekili Erol:
- "Eğer biz batıdaki şehit anasının yüreğine düşen ateşle doğuda çocuğu için kaygı yaşayan ananın yaşadığı tedirginliği, kaygıyı birleştiremezsek, toplumsal uzlaşmayı sağlayamazsak, toplumsal barışı sağlayamazsak kültürler arası çatışmaya açık bir hale geleceğiz"

BAYBURT (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, "Eğer biz batıdaki şehit anasının yüreğine düşen ateşle doğuda çocuğu için kaygı yaşayan ananın yaşadığı tedirginliği, kaygıyı birleştiremezsek, toplumsal uzlaşmayı sağlayamazsak, toplumsal barışı sağlayamazsak kültürler arası çatışmaya açık bir hale geleceğiz" dedi.

Partisinin Bayburt İl Başkanlığında partilileriyle bir araya gelen Erol, burada yaptığı konuşmada, "Şu anda yalnızca Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu terör bölgesi değil. Türkiye'nin 81 ili artık terör bölgesi. 81 ilinde terör örgütleri istedikleri zaman, istedikleri yerde eylem yapabilir hale geldiler" ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin zor dönemlerde, en sıkıntılı dönemlerde ülkenin kurucu değerlerine sahip çıkarak her zaman siyasi sorumluluğu üstlenmiş bir parti olduğunu söyleyen Erol, AK Parti hükümetini eleştirdi.

Erol, acının dini, dili, ırkı ve uyruğunun olmadığını da vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Eğer biz batıdaki şehit anasının yüreğine düşen ateşle doğuda çocuğu için kaygı yaşayan ananın yaşadığı tedirginliği, kaygıyı birleştiremezsek, toplumsal uzlaşmayı sağlayamazsak, toplumsal barışı sağlayamazsak kültürler arası çatışmaya açık bir hale geleceğiz. Anadolu toprakları yüzyıllar boyunca bütün medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklar. Bütün kültürler, bütün medeniyetler, bütün etnik yapılar bu topraklarda yaşamış ve ulusal değerlerimizde hepimiz bir araya gelmişiz. Çanakkale'ye gidin Çanakkale Şehitliği'ne, Kürdü var, Lazı var, Çerkezi var, Tatarı var, Alevisi var, Sünnisi var, herkes orada, şehitlikte. Kurtuluş Savaşı aynı. Kıbrıs Barış Harekatı'nda ben kendi ilimden örnek veriyim. Türkiye'de Kıbrıs Barış Harekatı'yla Askerlik Şubesi'ne gidip gönüllü yazılma oranının en yüksek olduğu kent Tunceli. Yani ulusal değerlerimizde biz bir araya gelmesini bilen bir toplumuz."