Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal: - "Cumhuriyetimizin 100. yılına 8 kala, muasır medeniyetler hedefine ulaşmak için tüm gayretimizle, adaletten ödün vermeden, vesayet merkezlerinin tuzaklarına düşmeden, cumhuru yani milletimizi üst değer olarak yükseltmeye devam edeceğiz"

BAYBURT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, Cumhuriyetin 100. yılına 8 kala, muasır medeniyetler hedefine ulaşmak için tüm gayretleriyle adaletten ödün vermeden, vesayet merkezlerinin tuzaklarına düşmeden, cumhuru yani milleti üst değer olarak yükseltmeye devam edeceklerini belirtti.

Ağbal, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugün Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümünü büyük sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti.  Naci Ağbal, "Bizler, en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılına 8 kala, muasır medeniyetler hedefine ulaşmak için tüm gayretleriyle adaletten ödün vermeden, vesayet merkezlerinin tuzaklarına düşmeden, cumhuru yani milleti üst değer olarak yükseltmeye devam edeceklerini vurgulayan Ağbal, şunları kaydetti:

"Ülkemizin dünya konjoktüründe güçlenmesi ve söz sahibi olmasından rahatsız olan odaklarının ve onların maşa olarak kullandıkları terör şebekelerinin tek hedefi vardır, o da güçlü Türkiye. Biz de millet olarak yürekten inanarak Rabbimizden niyaz ediyoruz ki milletimiz, tarih sahnesinde çokça kez ispat ettiği feraset ve basiretiyle yüksek ruh ve şuuruyla yine tek ümmet olarak karşısına dikilen şer ittifakını yerle bir ederek, tüm tuzakları boşa çıkararak, 100. yılında hedeflerine ulaşmış, birliğini, dirliğini, kardeşliğini tamamlamış, halkı huzur ve refah içerisinde 2023 yılına ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyeti bize armağan eden istiklal mücadelemizin tüm kahramanları başta olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."