Diyarbakır'daki terör saldırısı

Diyarbakır'daki terör saldırısı
Diyarbakır'daki terör saldırısı
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun, taziye mesajı yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Diyarbakır-Lice karayolundaki Mermer Jandarma Karakoluna PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit askerler için taziye mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Memiş, mesajında, PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 3 askerin şehit olduğu, 22 askerinde yaralanmasının yüreklere ateş gibi düştüğünü belirterek, bu hain saldırıyı en şiddetli şekilde kınadığını bildirdi.

Saldırıyla birlikte terör örgütünün kukla olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Memiş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bir kez daha haykırmak istiyoruz ki kardeşliğimizi bozamayacaksınız. Vatanımızı bölemeyeceksiniz ve çıktığınız bu şer yolda helak olup gideceksiniz. Çünkü zalimler her zaman kaybetmeye mahkumdur. Bu duygu ve düşüncelerle şehidimiz Halil Türkoğlu ile diğer şehitlerimize Allan'tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize ise Yüce Rabbimizden acil şifalar vermesini niyaz ediyorum."

Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun ise terör örgütüne tepki göstererek, "Diyarbakır'daki alçak saldırıda hayatını kaybeden hemşehrimiz Halil Türkoğlu kardeşimizin şehadet haberini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Bu hain saldırıyı en şiddetli bir şekilde kınıyor, şehit düşen Halil Türkoğlu'na Allah'tan rahmet ailesine, yakınlarına, Bayburt'umuza ve milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.