Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Bayburt'ta

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Bayburt'ta
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Bayburt'ta
- "Türkiye'de birliğimize, kardeşliğimize zarar vermek isteyenler yine dış destekleri de alarak faaliyetlerini arttırdılar. Amaç Türkiye'de kardeşliğe zarar vermek, Türkiye'nin birliğini, beraberliğini tehlikeye sokmak"

BAYBURT (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Binali Yıldırım, " Türkiye 'de birliğimize, kardeşliğimize zarar vermek isteyenler yine dış destekleri de alarak  faaliyetlerini arttırdılar. Amaç Türkiye'de kardeşliğe zarar vermek, Türkiye'nin birliğini, beraberliğini tehlikeye sokmak" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bayburt'a gelen Yıldırım, burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, İl Başkanı Hakan Kobal, Belediye Başkanı Mete Memiş ve partililerce karşılandı.

Buradan partisinin Cami Kebir Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosuna gelen Yıldırım, partililere ve vatandaşlara hitap etti.

Yıldırım, 1 Kasım seçiminde vatandaşların Türkiye'nin aydınlık yarınları için gelecek 4 yılda memleketi, milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini daha da sağlamlaştırmak için hep beraber Türkiye'yi yönetecek kadrolara karar vereceğini söyledi.

Türkiye'nin zor günler yaşadığını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Ne bakımdan zor günler yaşıyor? Türkiye'de birliğimize, kardeşliğimize zarar vermek isteyenler yine dış destekleri de alarak faaliyetlerini arttırdılar. Amaç Türkiye'de kardeşliğe zarar vermek, Türkiye'nin birliğini, beraberliğini tehlikeye sokmak ama herkes şunu bilmesi lazım, Türkiye büyük bir devlettir, Türk milleti büyük bir millettir. Tarihin hiçbir döneminde bu toprakların işgaline asla ve asla izin vermemiştir. Buna şurada Erzurum yolunda ki Kop Dağı'nda yatan şehitlerimiz şahittir. Biz onların manevi liderliğinde, rehberliğinde inşallah bu güzel, bu mübarek vatanı dünyanın en ileri ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışacağız." 

Yıldırım, 7 Haziran seçimlerinde Bayburt'un çok güzel bir dayanışma yaptığına işaret ederek, "1 Kasım'da da inşallah Türkiye'nin istikrarı, Türkiye'nin büyümesi, daima kardeşlik, daima birlik için AK Parti diyoruz" dedi.

Başka fikirlerde olanlar, başka partide gönlü olanların olabileceğine değinen Yıldırım, "Bunların hepsi normal. Olması lazım gelen ama verdiğimiz oyların değer bulması, iş görmesi lazım. 7 Haziran'da seçim oldu iktidar olmayı bekliyorduk, olmadı. Sizin kararınız başımız üstünde. İtiraz edecek halimiz yok ama ilk gün biz AK Parti olarak dedik ki iktidarı tek başımıza millet vermedi. O halde milletin dediği neyse bu sonuca göre bir çözüm üretmemiz lazım. Siyasetçinin görevi çözüm üretmek, mazeret üretmekle siyaset olmaz, hizmet olmaz" ifadesini kullandı.

Yıldırım, AK Parti'yi iktidarda bulunduğu 13 yıl boyunca rahat bırakmadıklarını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bizi 13 yıl boyunca rahat bırakmadılar ama mazeret üretmedik, ağlamadık, sızlamadık mücadele ettik, hizmetimizi de yaptık. Çünkü biz millete güvendik, millete dayandık. Konuştuk, biz bu şartlarda ne yapalım MHP ile koalisyon yapalım daha ilk anda. Çünkü MHP ile AK Parti'nin seçmenleri bir birine yakın seçmenlerdir. En uygun koalisyon MHP ile olur. Çünkü fikrimiz, zikrimiz, söylemlerimiz yakın. Üstelik de MHP'ye oy verenlerde AK Parti'ye oy verenlerde bunu istiyor, anketler bunu gösteriyor. Biz böyle dememişiz sanki, hiç bunu söylememişiz gibi Sayın Bahçeli çıktı 'koalisyon AK Parti'yle hayır', 'seçim hükumetine hayır',  'azınlık hükumetine hayır', '15 Kasım'da seçim'. Baştan söyledi mi söylemedi mi, kapıları kapattı mı kapatmadı mı? Şimdi o zaman milyonlarca ülkücü, milliyetçi kardeşimizin sesine kulağını tıkayan, 'hayır' diyen Sayın Bahçeli'ye 'hayır da hayır' vardır diyelim 1 Kasım'da bir 'hayır' da biz diyelim. Böylece Türkiye'nin birliğini, kardeşliğini, aydınlık Türkiye'nin iktidarını sandıkta siz belirleyin. Siyasetçilerin yapamadığını sandıkta siz yapın. Çünkü siz yanlışı düzeltiyorsunuz. Türkiye'nin yeni dönemde ki iktidarının en önemli sesinin Bayburt'tan yükseleceğine güveniyorum."

Yıldırım, terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya kararlı olduklarını da belirterek, "Allah birliğimize, beraberliğimize karşı çıkanlara fırsat vermesin. Biz çok şeyin üstesinden geliriz. Canımızı yakan bu terör belasını da Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya kararlıyız. Şehitler ölmez vatan bölünmez, aslada bölünmeyecek.  Acılarımızı bağrımıza basacağız ama milletimizin, devletimizin, ülkemizin birliğine, bütünlüğüne göz dikenlerinde canına okuyacağız" şeklinde konuştu.

Yıldırım, daha sonra esnafı ziyaret ederek, sohbet etti.