Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, milletvekili adayı olmak için 22 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, milletvekili adayı olmak için 22 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Kobal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi AK Parti 'ye milletvekili aday adaylığı için başvuru süresinin dün sona erdiğini belirterek, "Partimizden milletvekili adayı olabilmek için 16 kişi Bayburt İl Başkanlığımıza, 6 kişi de parti genel merkezimize olmak üzere 22 aday adayı müracaatı oldu" dedi.

Kobal, Bayburt'tan 7 Haziran seçimlerinde yeniden 2 milletvekili seçileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bayburt'umuz bu seçimlerde yeniden 2 milletvekiliyle temsil edilme hakkı elde etti. AK Parti de inanıyorum ki yapacağı çalışmalarla bu milletvekillerini kendi çatısı altında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderecektir. Ben aday adaylarımızın hepsine bu süreçte başarılar diliyorum. Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun. AK Parti kuruluşunun ardından halkımızın teveccühüyle üstlendiği 13 yıllık iktidar görevinde itibarlı ve güçlü bir Türkiye için çalıştı. Gelinen noktada ülkemiz dünya ülkeleri arasında, ecdadından aldığı o itibarına yeniden ulaştı. AK Parti bu süreçteki çalışmaları genel başkanlarımızla yüreklerini ortaya koyabilen milletvekilleriyle başardı. 7 Haziran seçimlerinde de AK Parti'nin seçilecek yeni milletvekillerimizde Türkiye'nin geleceği için bugüne kadar olduğu bu bugünden sonra da hiç durmadan çalışacaklarına inancım tam."