Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında Güllüce, Güzelce ve Ozansu köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor.

Merkeze bağlı Güllüce, Güzelce ve Ozansu köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Ağbal, 7 Haziran seçimlerinde ortaya konulacak güçlü iradenin Türkiye'yi her alanda daha da güçlendireceğini söyledi.

Ağbal, vatandaşların önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de AK Parti'ye inancının, güveninin ve desteğinin tam olduğunu belirterek, "Allah'ın izniyle, sizlerin desteklerinizle 7 Haziran seçimlerinden AK Parti güçlenerek çıkacak. O zaman AK Parti yeni anayasayı çıkaracak, halk oylamasına götürecek bir çoğunluğa sahip olacak. Çünkü 330'un üzerinde milletvekili çoğunluğu olması halinde AK Parti geçen dönemde bütün uzlaşma gayretlerine rağmen diğer siyasal partilerin engellemeleri karşısında yapılamayan anayasa değişikliğini inşallah önümüzdeki dönemde yapacağız" dedi.

Anayasa değişikliğinin yeni Türkiye için önemli olduğunu vurgulayan Ağbal, şöyle devam etti:

 "1980'de askeri yönetimin ortaya koyduğu, tamamen askeri idarenin anlayışını yansıtan bir anayasaya bu ülke mahkum olmak zorunda değil. Yaklaşık 35 yıl geçmiş, biz bu anayasayla bu ülkeyi çevirmeye çalışıyoruz. Halbuki dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, Türkiye artık eski kalıplara sığmıyor. Dolayısıyla bizim mutlaka anayasayı değiştirmemiz lazım. Anayasa değişikliği olacak da ne olacak? Daha inanç özgürlüğünün, ifade özgürlüğünün yerleştiği daha sivil bir toplum olacağız, daha özgürlükçü bir toplum olacağız. İnşallah her bakımdan daha ileri bir ülke haline geleceğiz" ifadesini kullandı. 

Ağbal, AK Parti'ye karşı diğer bütün partilerin bir araya geldiğini kaydederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Öyle bir bloklaşma oldu ki bir tarafta AK Parti, diğer tarafta bütün partiler aynı. Siz bakmayın meydanlara çıkıp farklı şeyler söylediklerine. MHP 'si de, HDP'si de, CHP 'si de, hepsi aynı ortak noktada. Şunu kabul ediyorlar, 'tamam AK Parti yeniden iktidar olacak' ama onu nasıl zayıflatabiliriz, nasıl aşağı çekebiliriz, onun hesabının yapıyorlar. Allah inşallah onlara fırsat vermeyecek. Onun için biz bu dönemde, bu seçimde sadece kendi vereceğimiz oyu değil, mutlaka herkesi, eşimizi, dostumuzu, arkadaşımızı, akrabamızı, telefon ederek mutlaka sandığa götürelim. Sandığa gitmemiz lazım, oyumuzu kullanmamız lazım. Çünkü bir tarafta silahların gölgesinde siyaset yapanların bu ülkeye ilişkin karanlık hesapları var. Onlara meydan vermememiz lazım. Bir taraftanda şu son 12 yılda yapılanların üzerinde daha fazla şeyler yapmak için bu ülkenin önünü açmak lazım. Onun için 7 Haziran seçimleri önemli."

Bu seçimlerde ortaya konulacak güçlü iradenin Türkiye'yi her bakımdan uçuracağını belirten Ağbal, "Kendi bölgesinde daha saygın bir ülke haline inşallah gelecek. Bu dönemde biz Bayburt'u güçlendirelim, kuvvetlendirelim istiyoruz. Her alanda Bayburt yatırımlardan daha fazla pay alsın, ekonomide de daha çok söz sahibi olsun. Gündelik meselelere bakmak yerine bu ülkeyi, bu şehri ileriye götürecek noktada sizden destek, dua, güç, motivasyon bekliyoruz. Ben bunu bize vereceğinize inanıyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.