Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor.

Ağbal, Bayraktar, Çamlıkoz, Mutlu ve Yolaltı köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerle ilgili Ak Parti'nin yeni dönemde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türkiye 'de 1990'lı yıllarda her alanda mafyanın olduğunu belirten Ağbal, "90'lı yılları hatırlayın. Her şeyin mafya olduğu yıllardı değil mi? Devletin malı mafyanın elindeydi. İhale mafyaları vardı. Bu ihale mafyalarının hepsinin arkasında da malum siyasi partiler vardı. Siyasi partiler mafya tarafından yönetiliyordu. İhaleler onların arasında bölüştürülüyordu. Sürekli siyasi terör olayları vardı. Hem PKK terörü vardı, hem de bir şekilde insanların faili meçhul cinayetlerle öldüğü yıllardı o yıllar" dedi.

Ağbal, 2000'li yılların başında her tarafın kaos halinde, siyasetin, ekonominin tam bir darboğazın altında olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"2001 yılında bu ülkenin bankalarını batırdılar. Biz bugün yılda 50 miyar lira maalesef faize para ödüyoruz. Bu 50 milyar lirayı niye ödüyoruz, biliyor musunuz? O 1990'lı yıllarda ve 2000'li yılların başında o batırılan bankaların hala borçlarını ödüyoruz, onların faizlerini ödüyoruz. Dolayısıyla biz bugün bütçenin yüzde 12'sini hala faize ödüyoruz ama Rabbime şükürler olsun, biz artık eskisi gibi bütçenin yarısını faize ödemiyoruz. Bugün bütçenin 100 lirasının 87 lirasını vatandaşa hizmet olarak götürebiliyoruz. Allah nasip ederse bu 87 lira ileride 95 lira olacak. Dolayısıyla hizmetler artacak, gelişecek."

Bütün bunları son 12 yılda milletin sağduyusuna borçlu olduklarını kaydeden Ağbal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu millet siyasi ve ekonomik istikrara 12 yıldır destek çıkıyor, arka çıkıyor. Hizmeti gördükçe daha fazla destek veriyor. Dolayısıyla bu millet son 12 yılda çok şey kazandı, çok şey biriktirdi, gücüne güç kattı, hem içerde hem dışarda. Türkiye bu kadar kuvvetlendiği dönemde içerdeki düşmanlar, dışardaki düşmanlar hep birlikte bir araya gelmişler '7 Haziran seçimlerinde biz bu Türkiye'yi o muhtaç Türkiye'yi, o fakir Türkiye'yi, o zavallı Türkiye'yi, o kendine yetmez Türkiye'yi tekrar nasıl getiririz' diye onun uğraşı içerisinde. Allah onlara bunu nasip etmeyecek, Allah onlara bu fırsatı vermeyecek. Bu millet 12 yıl boyunca bu sağduyuyu göstermiş, bu seçimlerde de gösterecek."

Ağbal, 7 Haziran seçimlerinde artık bir daha geri dönülemez şekilde eski Türkiye'nin sandığa gömüleceğini dile getirerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Nasıl mı? Anayasayı değiştirecek bir çoğunluğu elde ederek. Bugün bütün bu AK Parti'ye düşmanlık besleyen, AK Parti hakkında yalan, iftira, çamuru yapanlara baktığınız zaman onların istediği tek bir şey var. Eski vesayet rejimlerinin, eski askeri yönetimlerin, eski Türkiye'nin devamını istiyorlar. Bu son çırpınışları niye? 12 yılda 10 defa mağlup olmuşlar ama bizim bir tane daha zafere ihtiyacımız var. Bu zafer öyle bir zafer ki inşallah bir daha geri dönülemez bir şekilde bu ülkeyi ileriye taşıyacak. Sayın Cumhurbaşkanının Anayasa konusunda bu kadar hassas olmasının sebebi bir daha eski Türkiye'nin geri gelmemesini sağlamak."