Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Milletvekili adayları Naci Ağbal ve Bünyamin Özbek, seçim çalışmaları kapsamında Aydıntepe'de vatandaşlar ve...

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Milletvekili adayları Naci Ağbal ve Bünyamin Özbek, seçim çalışmaları kapsamında Aydıntepe'de vatandaşlar ve partililerle bir araya geldi.

İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ile birlikte Aydıntepe'ye gelen Ağbal ve Özbek, ilk olarak esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Ağbal ve Özbek daha sonra Aydıntepe İlçe Teşkilatı yeni hizmet binası açılışı törenine katıldı.

Açılışın ardından bir konuşma yapan Ağbal, uzun yıllar devletin çeşitli kademelerinde bürokrat olarak görev yaptığını belirterek, "Çok sıkıntılar atlattık, çok badireler atlattık. 28 Şubat olduğu dönemde bürokrasideki sıkıntıları bizzat yaşadık. AK Parti iktidara geldi 2002 yılında Allah razı olsun Sayın Cumhurbaşkanımız ki o tarihte başbakanımızdı bize teveccüh gösterdiler, bizi belli görevlere getirmek istediler" dedi.

Ağbal, Başbakanın isteğine rağmen 2006 yılında iki defa veto yediğini kaydederek, şunları kaydetti:

"Niye veto yedik, çünkü bizim duruşumuz belliydi. Hayatımız belliydi, yaptıklarımız belliydi. Allah'a şükür o zaman Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız dediler ki 'hiç önemli değil, sen işine bak gücüne bak ve bu memlekete hizmet etmeye devam et'' Allah nasip etti o günden bugüne kadar o gün benim belli görevlere gelmemi veto edenler, güçler, kişiler hepsi gitti, kim kaldı AK Parti kaldı, AK Parti iktidarı kaldı. İnşallah el birliği ile güç birliği ile bugüne kadar bürokraside yaptığımız hizmetleri sizlerin teveccühü olursa bundan sonra da siyasette sürdürmek istiyoruz. Bu noktada sizin vereceğiniz destek benim için çok önemli."

Bayburt'u temsilen Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Bünyamin Özbek'in 4 yıl süreyle tek başına Bayburt adına yaptıklarına Maliye Bakanlığı Müsteşarı olarak şahitlik yaptığını hatırlatan Ağbal, "Hakikaten kendisi canla başla çalıştı. Biz de yeri geldi Bayburt için üzerimize düşün neyse karınca kararınca kendisine destek olduk. Bundan sonra artık destek olmaktan ziyade o vebalin altına biz de girdik. İnşallah hep beraber sese ses katacağız, güce güç katacağız AK Parti bayrağını Bayburt'ta çok daha iyi bir şekilde dalgalandıracağız."