Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş, Hakkari'deki saldırıda şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı.

Memiş, mesajında, kahraman askerlerin, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldrısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında şehit olduğunu belirtti.

Bu menfur saldırı karşısında hep birlikte dik şekilde durarak kardeşliğin ve birliğin korunması gerektiğini vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:

"Bunu yaparsak eli kanlı terör örgütü ve onunla birlikte hareket eden herkese en iyi cevabı vermiş oluruz. Bilinmelidir ki ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik bu hain saldırı, hedeflenen amacına asla ulaşamayacaktır. Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür. Bu duygu ve düşüncelerimle son zamanlarda artan bu terör olaylarını birkez daha şiddetle kınıyor, yaşanan saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar, başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere tüm milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı diliyorum."