Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş, mesaj yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Memiş, mesajında, Hazreti Muhammed'in güzel ahlakını örnek almanın, birlik ve beraberliğin güçlendirilmesinde en önemli kaynak olacağını belirtti.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed'in iyi anlaşılıp idrak edilmesi gerektiğini ifade eden Memiş, şunları kaydetti:

"Çünkü O, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir. İnsanların en hayırlısı, Allah'ın son peygamberi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Hz. Muhammed'in evrensel mesajı, sevgi, barış ve merhamettir. Onun bu mirasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Peygamber Efendimiz bize ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Bu yüzden O, anılmaktan çok anlaşılmayı hak eden nadide bir şahsiyettir. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ediyor, tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  kol

  ,

  kaynak

  ,

  Birlik

  ,

  Evrensel